Archiwum aktualności

05
lut
Przekaż 1%: organizacje pożytku publicznego wśród org. członkowskich Grupy Zagranica

Wśród organizacji członkowskich Grupy Zagranica ponad połowa to organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy gorąco do przekazania 1% jednej z nich!

30
gru
Nagranie z debaty "Jak Polska powinna angażować się w pomoc rozwojową?"

26 listopada zorganizowaliśmy debatę "Jak Polska powinna angażować się w pomoc rozwojową? Stare i nowe wyzwania". Debata towarzyszyła promocji naszego raportu monitoringowego "Polska współpraca rozwojowa 2019".

27
lis
Raport monitoringowy 2019: Polska cały czas daleko od wypełnienia międzynarodowego zobowiązania

Polska cały czas daleko od wypełnienia międzynarodowego zobowiązania odnośnie poziomu Oficjalnej Pomocy Rozwojowej – wskazuje najnowszy raport Grupy Zagranica. Polska oficjalna pomoc rozwojowa (ODA) wyniosła w 2018 roku 0,14% dochodu narodowego brutto (2,77 mld zł), pozostając na zbliżonym poziomie do roku poprzedniego (0,13%).

24
lis
Tydzień Edukacji Globalnej - podsumowanie

TEG 2019 w tym roku odbył się w dniach 18-24 listopada pod hasłem: "Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!". Grupa Zagranica dziękuję za przekazywanie dobrej wiadomości o edukacji globalnej!

21
lis
0,5°C do zagłady – nowy materiał edukacyjny

Prezentujemy nasz nowy materiał edukacyjny, który przygotowałyśmy z myślą o Tygodniu Edukacji Globalnej. Materiał składa się z krótkiej animacji pt. 0,5°C do zagłady oraz scenariusza zajęć lekcyjnych, który może pomóc podjąć tematykę kryzysu klimatycznego w czasie lekcji i warsztatów z młodymi ludźmi.  Zapraszamy do zapoznania się z materiałem oraz do jego wykorzystania w czasie lekcji i warsztatów, zarówno w szkołach, jak i poza nimi.

05
lis
Zapraszamy na debatę: Jak Polska powinna angażować się w pomoc rozwojową? Stare i nowe wyzwania

26 listopada zostanie opublikowany najnowszy raport monitoringowy Grupy Zagranica, dotyczący polskiego zaangażowania we współpracę rozwojową oraz pomoc humanitarną. Z tej okazji Grupa Zagranica zaprasza do udziału w otwartej debacie, poświęconej ocenie jakości polskiej oficjalnej pomocy rozwojowej, która towarzyszyć będzie promocji raportu.

16
wrz
Nabór na stanowisko koordynatorki/koordynatora projektu w Grupie Zagranica

Otworzyliśmy rekrutację na stanowisko koordynatorki/koordynatora projektu dot. wsparcia polskich organizacji pozarządowych działających na rzecz krajów Partnerstwa Wschodniego, Kaukazu Płd. i Azji Centralnej. 

03
wrz
Szkolenie "Ethical communications in development cooperation"

Grupa Zagranica zaprasza na 1-dniowe szkolenie dotyczące etyki w komunikacji na temat współpracy rozwojowej. Poprowadzi je Jess Crombie, konsultantka ds. komunikacji humanitarnej, współpracująca z brytyjską platformą BOND. 

11
lip
Apel ws. uzupełnienia Zielonego Funduszu Klimatycznego

Razem z Koalicją Klimatyczną wysłaliśmy apel o znaczące zwiększenie polskiego wkładu finansowego na rzecz Zielonego Funduszu Klimatycznego (The Green Climate Fund, GCF), aby wraz z innymi krajami rozwiniętymi zapewnić przewidywalne wsparcie dla działań na rzecz klimatu w krajach rozwijających się.

04
lip
TEG 2019: Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!

21. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbędzie się w dniach 18 - 24 listopada. Grupa Zagranica - jako organizacja koordynująca - zaprasza do włączenia się w obchody TEG, pod hasłem << Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!>>.

Strony