27.11 - Edukacja globalna w podręcznikach szkolnych - zaproszenie na seminarium

05.11.2014

Grupa Zagranica zaprasza na seminarium podsumowujące projekt analizy wybranych trzech podręczników szkolnych do geografii (III etap edukacyjny) pod kątem występowania w nich treści z zakresu edukacji globalnej.

Projekt ten wpisuje się w dotychczasowe działania rzeczniczo-informacyjne Grupy Zagranica, które mają na celu zainteresowanie społeczeństwa polskiego działaniami na rzecz eliminacji ubóstwa i wspierania rozwoju społeczności innych krajów. Decyzja o podjęciu się realizacji tego projektu wynikała także z potrzeb dotyczących dalszego rozwoju edukacji globalnej w Polsce, które zostały zidentyfikowane przez uczestników i uczestniczki procesu międzysektorowego, jako ważnego elementu informowania społeczeństwa o potrzebach zaangażowania Polski we współpracę rozwojową. Uważamy, że uczestnictwo w organizowanym przez nas spotkaniu może rozpocząć dyskusję na temat dalszych perspektyw rozwojowych dla edukacji globalnej.


Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu z koordynatorką seminarium, Elżbietą Kielak, pod adresem: elzbieta.kielak@zagranica.org.pl lub pod numerem: +48 22 299 01 05. 

Program spotkania (PDF)