Co kandydaci i kandydatki w wyborach do Parlamentu Europejskiego uważają nt. współpracy rozwojowej UE?

13.05.2019

Wraz z portalem MamPrawoWiedziec.pl przygotowaliśmy kwestionariusz dla kandydatów/ek w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zależy nam, aby polskie społeczeństwo poznało poglądy poszczególnych partii i ich reprezentantek i reprezentantów w obszarze polityki zagranicznej, a w szczególności w obszarze polityki współpracy rozwojowej oraz polityki klimatycznej.

Wraz z naszymi organizacjami członkowskimi przygotowaliśmy kilka pytań dotyczących współpracy rozwojowej oraz zrównoważonego rozwoju. Pytamy m.in. o wielkość współpracy rozwojowej, jej nadrzędne cele, a także o cele redukcji gazów cieplarnianych w związku z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://mamprawowiedziec.pl/pe2019-porownywarka, gdzie można odpowiedzieć na pytania zadane kandydatom/kandydatkom, porównać poglądy i znaleźć swojego przedstawiciela lub przedstawicielkę.

Można też odpowiedzieć na 13 najpopularniejszych pytań i porównania się z kandydatami - poniżej lub na https://mamprawowiedziec.pl#quiz.