Portale informacyjne i media społecznościowe dla globalnego rozwoju - spotkanie warsztatowe

30.01.2015

W ramach kontynuacji wrześniowego spotkania z Adamem Leszczyńskim nt. pracy z mediami przy tematach globalnego rozwoju, Grupa Zagranica zaprasza na spotkanie warsztatowe nt. podejmowania tematów globalnego rozwoju w internetowych portalach informacyjnych i mediach społecznościach. Spotkanie odbędzie się 18 lutego w godzinach od 11:00 do 16:30 w Warszawie.

Celem spotkania jest poprawienie obecności tematów związanych globalnym rozwojem w internetowych mediach informacyjnych oraz mediach społecznościowych. 

Spotkanie adresowane jest do osób zajmujących się komunikacją, edukacją i rzecznictwem w organizacjach pozarządowych.

Wśród potwierdzonych gości są Paweł Stremski, dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl (ponad 6 mln użytkowników miesięcznie!) oraz Karolina Demus, redaktorka anglojęzycznego wydania portalu Eastbook.eu. Na spotkaniu poszukamy odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

Portale informacyjne:

  • Które internetowe media informacyjne są najpopularniejsze, kto je czyta i dlaczego? Jakie treści są najchętniej/najczęściej czytane w portalach informacyjnych?
  • Jak przygotowywać i rozsyłać wiadomości tak, aby najskuteczniej trafiały do internetowych mediów informacyjnych? / Jak zaistnieć ze swoją informacją na portalu informacyjnym portalu internetowym?
  • Jak zachęcić i wesprzeć dziennikarzy/ki mediów internetowych w samodzielnym podejmowaniu tematów związanych z globalnym rozwojem i działaniami Grupy Zagranica?

Media społecznościowe:

  • Które media społecznościowe mają najwięcej aktywnych użytkowników? Kto i w jakich celach je używa?
  • Które media społecznościowe są najlepsze do promocji/edukacji w tematach globalnego rozwoju?
  • W jaki sposób używać Facebooka, Twittera oraz innych kanałów komunikacyjnych, aby zmaksymalizować zasięg i zaangażowanie odbiorców – z jaką częstotliwością, jak formułować wiadomości etc.

W drugiej części, odbędą się warsztaty na temat użycia Facebook'a i Twitter'a w codziennej pracy i moderowaniu dialogu; analizy statystyk Facebook i Google Analytics; profilowania treści po kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach oraz higieny korzystania z Internetu.

Ramowy program spotkania (pdf)

Osoby z organizacji, które nie mają jeszcze kont na wymienionych serwisach, zachęcamy do ich zakładania i gromadzenia pytań przed spotkaniem. W zakładaniu kont chętnie pomoże Artur Kacprzak (artur.kacprzak@zagranica.org.pl).

Spotkanie odbędzie się 18 lutego w godzinach od 11:00 do 16:30 w Warszawie (miejsce do potwierdzenia).

Grupa Zagranica ma możliwość zwrotu kosztów podróży osobom spoza Warszawy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lutego do godziny 12:00 w południe poprzez poniższy formularz. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia od osób z organizacji członkowskich Grupy Zagranica.