TEG 2015: Równość - od słów do czynów

20.10.2015

W 2015 roku odbędzie się już 17 edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 16 - 22 listopada. Grupa Zagranica, jako organizacja koordynująca tegoroczną edycję, zaprasza do włączenia się w obchody TEG, pod hasłem:  

„Równość – od słów do czynów”

Czym jest Tydzień Edukacji Globalnej?

TEG jest coroczną międzynarodową inicjatywą, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.

Ideą TEG jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

Inicjatywy TEG mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im, w tym kontekście, odpowiedzialność za własne działania.

Pod wspólną nazwą Tydzień Edukacji Globalnej kryje się szereg aktywności promujących, wdrażających czy też dopiero inicjujących edukację globalną w poszczególnych państwach członkowskich Rady Europy. Jest to tydzień imprez mających na celu zarówno celebrowanie samej dziedziny edukacji globalnej, jak i popularyzowanie podejmowanych w jej zakresie zagadnień.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do podejmowania działań w ramach TEG i zgłaszania nam swoich inicjatyw. Chętnie wesprzemy wszelkie Państwa inicjatywy związane z edukacją globalną.

Oferujemy wsparcie

  • merytoryczne - materiały edukacyjne i inspiracje, które zamieszczamy na stronie internetowej www.teg.edu.pl,
  • promocyjne - plakaty, które zainteresowanym prześlemy pocztą oraz możliwość zamieszczenia informacji o Państwa wydarzeniu na naszej stronie internetowej.

Zgłoszenia i zamówienia na plakaty można przesyłać:

  • poprzez formularz online dostępny TUTAJ  lub
  • mejlem - przesyłając formularz (dokument w załączeniu) na adres teg@zagranica.org.pl.

 

Koordynatorem Tygodnia Edukacji Globalnej jest Grupa Zagranica - platforma organizacji pozarządowych działających w obszarze współpracy rozwojowej, wspierania demokracji, pomocy humanitarnej i edukacji globalnej.

Koordynacja Tygodnia Edukacji Globalnej jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.