Tydzień Edukacji Globalnej 2013: Wybierz zrównoważony styl życia!

28.10.2013

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a szczególnie młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wybierz zrównoważony styl życia!”. Organizatorzy zachęcają do przyjrzenia się problematyce zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji oraz dbałości o środowisko naturalne, a także własnym, codziennym nawykom i decyzjom związanym z tymi obszarami.

Do akcji mogą włączać się organizacje, szkoły, domy kultury, a także firmy czy kawiarnie – wszyscy, którzy chcą zadziałać lub mają ciekawy pomysł na aktywność w tym temacie. Działania podejmowane w ramach TEG mogą mieć różnorodną formę i charakter - spotkań lub warsztatów tematycznych, wieczorów filmowych czy flash mobów. Pomysły mogą być bardzo różne – zarówno na to, kogo angażować w działania: dzieci, młodzież czy dorosłych – a może wszystkie te grupy, jak i na to, w jaki sposób to robić. Inspiracje do działań można znaleźć na stronie internetowej www.teg.edu.pl, podobnie jak materiały edukacyjne. 

Grupa Zagranica oferuje wsparcie merytoryczne - w postaci gotowych scenariuszy i pomysłów na działania, a także promocyjne – plakaty, zamieszczanie informacji i relacji z działań na stronie internetowej TEG.

Więcej informacji o TEG można znaleźć na stronie: www.teg.edu.pl.

Zgłoszenia do udziału oraz zamówienia na plakaty można przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy.

Kontakt: Monika Karkowska, Koordynatorka TEG 2013, adres e-mail: teg@zagranica.org.pl

Koordynacja Tygodnia Edukacji Globalnej jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.