Warsztat "Kampanie fundraisingowe na rzecz współpracy rozwojowej i wspierania demokracji"

23.10.2013

W oparciu o analizę potrzeb organizacji członkowskich Grupy Zagranica przygotowaliśmy plan warsztatu fundraisingowego. Jego celem nie będzie już poznawanie technik, ale wypracowanie założeń i wstępnych planów kampanii fundraisingowych dla grupy naszych organizacji członkowskich. Szczególnie istotne w ramach warsztatu będzie zwrócenie uwagi na specyfikę komunikacji o działaniach z zakresu współpracy rozwojowej i wspierania demokracji. 

Warsztat odbędzie się 29-30 listopada w Warszawie (Biuro Grupy Zagranica, ul. Noakowskiego 10/6a). Warsztat przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla oragnizacji członkowskich Grupy Zagranica. W sytuacji wolnych miejsc, rozpatrzone będą również zgłoszenia od organizacji nie należących do Grupy Zagranica.

Warunkiem efektywnej pracy podczas zajęć jest wcześniejsze zadeklarowanie udziału w wydarzeniu oraz wypełnienie szczegółowej ankiety (przejdź do ankiety), która pozwoli na odpowiednie pogrupowanie organizacji oraz dostosowanie warsztatu do uczestników i uczestniczek.

Bierzemy pod uwagę dwa typy kampanii fundraisingowych nad którymi będziemy pracować przez dwa dni:

· Kampanie prowadzone przez jedną organizację;

· Kampanie organizowane przez koalicję organizacji.

Warsztat będzie prowadzonych przez dwoje trenerów:

Grzegorza Grucę - od roku 1997 członek zarządu PAH odpowiedzialny za fundraising,  a także członek Zarządu Grupy Zagranica.

Andrzeja Pietruchę - doświadczony trener, który na co dzień doradza fundacjom i stowarzyszeniom w planowaniu działań fundraisngowych.

Gośćmi specjalnymi seminarium będą:

Sylwia Kobayashi (tbc) – jedna z kilku osób w naszym kraju, która ma praktyczne doświadczenie w angażowaniu do pomocy dużych wolumenów darczyńców indywidualnych.

Magda Pękacka – dyrektorka Forum Darczyńców, która opowie o specyfice pozyskiwania środków od fundacji korporacyjnych.

Zaproszenie oraz szkic programu warsztatu do ściągnięcia tutaj (pdf). 

Formularz zgłoszeniowy.

Zachęcamy do udziału 2 osób z każdej organizacji. Zapewniamy częściowy zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowania. Wszelkie pytania należy kierować pod adres: grupa@zagranica.org.pl.

 

Warsztat jest finansowany w ramach projektu “TRIALOG V: Strengthening CSOs in EU12/AC for active engagement in Global Development”.