DEBATY I WYDARZENIA

8 maja 2018 r.

Fundacja Solidarności Międzynarodowej podjęła się organizacji spotkania dla organizacji pozarządowych działających na Ukrainie, z udziałem ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich oraz reprezentantki FSM na Ukrainie. 

12 grudnia 2016 r.

Wielkość i charakter polskiej pomocy były przedmiotem dyskusji ekspertów i polityków podczas debaty „Jak Polska pomaga uchodźcom?”, która odbyła się 12 grudnia 2016 r. w warszawskiej Pracowni Duży Pokój. Debatę zorganizowały cztery organizacje: Grupa Zagranica, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, uchodźcy.info i MamPrawoWiedziec.pl.

22 kwietnia 2016 r.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności i Grupa Zagranica zorganizowali seminarium eksperckie „Światowy system podatkowy i jego wpływ na kraje rozwijające się”. Spotkanie odbyło się z okazji wizyty studyjnej w Polsce trzech ekspertów podatkowych z Zambii, Nigerii i Argentyny. Tematem spotkania była kwestia roli podatków i mobilizacji środków krajowych z podatków dla krajów rozwijających się oraz spójność polityki na rzecz rozwoju.

6 kwietnia 2016 r.

6ego kwietnia odbyło się seminarium „Edukacja globalna: teoria, język, praktyka” organizowane przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności oraz Grupę Zagranica, na którym obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska, organizacji pozarządowych, ośrodków akademickim oraz placówek oświatowych.

9 grudnia 2015 r.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie” odbyło się spotkanie z Małgorzatą Nocuń, dziennikarką Tygodnika Powszechnego pt. „Mafia narkotykowa, elity polityczne, zwykli ludzie. Czy na szlaku narkotykowym da się normalnie żyć?”. W rozmowie z Marcinem Chałupką z Krytyki Politycznej dziennikarka opowiadała o doświadczeniach zebranych podczas wizyty studyjnej w Kirgistanie, dokąd pojechała w ramach współpracy z Grupą Zagranica.

Strony