Pomocą w płot? Kondycja polskiej współpracy rozwojowej – zaproszenie na debatę online

Grupa Zagranica zaprasza na debatę online „Pomocą w płot? Kondycja polskiej współpracy rozwojowej”, która odbędzie się 26 stycznia (środa), w godz. 12:00-13:30.

Wspólnie spróbujemy przeanalizować ostatnich 5 lat polskiej pomocy rozwojowej. Poruszymy kwestię roli organizacji pozarządowych i międzynarodowych zobowiązań Polski w tym obszarze. Porozmawiamy o tym, czy i w jaki sposób współczesne wyzwania globalne (m.in. covid-19, migracje, kryzys klimatyczny) wpływają na polską pomoc rozwojową. Zastanowimy się również nad najważniejszymi wyzwaniami najbliższej dekady i kluczowymi zadaniami stojącymi przed polską pomocą rozwojową.

W dyskusji udział wezmą:

Patryk Kugiel – analityk w programie Azja-Pacyfik w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Specjalista ds. międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i Azji Południowej.

Małgorzata Olasińska-Chart – członkini zarządu Polskiej Misji Medycznej, koordynatorka projektów PMM, związana z pomocą humanitarną od 2003 r.

Katarzyna Zalas-Kamińska – dr nauk społecznych, Zakład Badań nad Konfliktami i Przemocą Polityczną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Rady Programowej Współpracy Rozwojowej 2020-2024.

Moderatorką będzie Agnieszka Lichnerowicz z Radia TOK FM.

Uprzejmie prosimy o rejestrację poprzez kontakt mailowy na adres grupa[@]zagranica.org.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 25.01 do godz. 12:00. Zarejestrowane osoby otrzymają link do platformy Zoom, za pośrednictwem której odbędzie się spotkanie.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań ekspertom/ekspertkom przez czat.

Debata jest jednym z działań Grupy Zagranica w ramach projektu „Rzecznictwo praw i interesów polskich NGO zaangażowanych we współpracę rozwojową”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

powrót na stronę główną